Vyhľadávanie


Kontakt

Cirkevná spojená škola: Gymnázium sv. Cyrila a Metoda, Základná škola sv. Cyrila a Metoda Humenné
Adresa školy: Duchnovičova 24 , 066 01 Humenné
Webová adresa: https://gymazshe.edupage.org

Telefón: +421 x 0577752732

E-mail: skola@gymcmhe.edu.sk

Náš tím

Dominika

Dominika
sulakova.dominika@gmail.com

Ľudka

Ľudka
ludmila.velasova@gmail.com

NiKuSeNqA

NiKuSeNqA
nika.monova@gmail.com

Tina

Tina
tinatrina@azet.sk

Novinky

Video

13.01.2011 20:38
Aby to tu nebolo iba pre dievčatá :P dole je video s perfektne prerobenými autami :)

Diskusia

13.01.2011 20:31
Dievčatá...Aké šaty chcete na stužkovú ?! :) Ak chcete, môžte sa vyjadriť k tým, čo sú vo Fotogalérii-Novinky tie šaty sa nachádzaju úplne dole

Ankety

13.01.2011 20:27
Máme tu dve ankety ... Jedna je v O nás a druhá Kontakty :)

Geografia

13.01.2011 20:14
Je štvrtok a my sme dnes zmákli písomku z geošky :) .. dúfam že každému dobre dopadla :)

Stužková

13.01.2011 20:11
Tááák pomaly ale isto sa na ňu pripravujeme. Kameraman už vybratý , sálu máme ešte "pár" vecí a je to tip top :)

Písomky

13.01.2011 19:55
Školská z matiky bude v pondelok z dôvodu, že pán učiteľ nestíha opravovať písomky :)

budeme pridávať citáty na Blog

12.01.2011 20:00
Milujem citáty, pretože mi spôsobuje radosť spoznávať myšlienky, ktoré človek môže mať, nádherne vyjadrené niekym, kto je považovaný za múdrejšieho ako ostatní. Marlene Dietrich (1901 - 1992)

Blog

12.01.2011 18:03
Postupne tam budeme pridávať diela na literatúru o ktorých by sme mali niečo vedieť.

Písomky

12.01.2011 17:56
Štvrtok: Geografia Piatok : Dejepis Streda : Matematika

Volá Laco

20.01.2011 22:33

Volá Laco

     Prvé manželstvo sa rozpadlo pre manželovu veľkú lásku k alkoholu a zostala som sama s tromi malými deťmi. Kým nevyrástli, nemala som čas, ani záujem o nadväzovanie známostí. Mala som už takmer šesťdesiat rokov, keď som spoznala môjho druhého manžela Lacka - zoznámili nás Dotyky v Slovenke. Na druhýkrát to obom vyšlo a boli sme veľmi šťastní. Šťastie však trvalo len sedem rokov, potom manžel dostal mozgovú príhodu a z nemocnice ho ochrnutého, nehovoriaceho poslali domov na dožitie. Bolo to ťažké - manžela bolo treba umývať prebaľovať ako batoľa a on na nič nereagoval, nerozprával. Aj tak som prosila pána Boha, aby mi ho nechal, hoci aj na vozíčku. Napriek modlitbám sa tak nestalo a Ladislav zomrel. Keď som ho ráno našla, jeho telo už bolo chladné. Bola som sama a vystrašená. Keď som mu chcela obliecť sako, bol už natoľko stuhnutý, že som mu nemohla zohnúť ruku. S plačom som sa manželovi prihovárala a prosila ho: „Lacko môj, pomôž mi, už ťa nevládzem poobliekať." A vtedy sa udialo niečo, čo si dodnes nedokážem vysvetliť - jeho ruka sa zohla a posunula do rukáva. Ale keď som mu pozapínala sako, s rukou sa už opäť nedalo hýbať. To však nebolo jediné, čo ma v deň manželovej smrti šokovalo. Pricestovala za mnou dcéra, aby sme spoločne zariadili pohreb. Pri odomykaní bránky do domu zrazu zazvonil Lackov mobil, ktorý som mala vo vrecku a na displeji sa objavilo číslo jeho mobilu a text: „Volá Laco." Myslela som, že mám halucinácie, podala som preto telefón dcére, lenže ona videla to isté. Aby sa to už neopakovalo, manželov telefón sme jednoducho vypli. Lenže o malú chvíľu zazvonil môj mobil a na displeji bolo napísané „Volá Laco" a číslo manželovho vypnutého telefónu.
     To, čo ma však čakalo doma v kuchyni, som už psychicky nezvládla a začala som kričať. Doma v kuchyni z pevnej linky umiestnenej na skrinke som chcela obtelefonovať priateľov a dať im vedieť o tragédii v rodine. Bola som opretá o skrinku a zrazu som cítila, že ma niekto pohladil po chrbte. Myslím, že to bol môj Lacko, ktorý sa so mnou takto lúčil.
     Hoci uplynulo od smrti manžela už štrnásť mesiacov, stále žijem ako vo sne, stále akoby som cítila vo svojej blízkosti jeho prítomnosť.